nevi değişikliği , nevi demek tür değişikliğidir. Yani Limited Şirket olan şirketin tür değiştirerek Anonim Şirket olması veya tersi şeklindeki tür değişiklikleri demektir.

isim, Firma ve şirket nevi değişikliği, limited şirket için istenen belgeleri aşağıda bulabilirsiniz. 

İSİM, FİRMA, ŞİRKET

Şirket nev’i değişiklikleri marka başvurularına da uygulanır ve başvurunun yayımlanmasından sonra gerçekleşen değişiklikler Bültende yayımlanır.


aynı şirkete ait birden fazla başvuru veya tescil ile ilgili olduğu hallerde, talep edilen değişikliğin her bir başvuru ve tescil için aynı olması koşuluyla tek bir talep yapılması yeterlidir.


İsim, nev’i değişiklikleri Sicile kayıt edilmediği sürece Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından hak sahibine yapılacak bildirimlerde mevcut Sicil kaydı dikkate alınır.

Şirket nev’i Değişiklik talebinde yer alan herhangi bir beyanın doğruluğundan haklı nedenlerle şüpheye düşülmesi halinde Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT)  delil sunulmasını isteyebilir. Nevi değişikliği ücretlerini Marka Tescil Ücreti sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

İSTENEN BELGELER

NEVİ DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN İSTENEN BELGELER

author-avatar

Bülent AYDIN

2005 yılında kurulan Etkin Patent' in kurucu ortağı olup, 18 yıldır Yurtiçi/Yurtdışı şahıs ve şirketlere marka, patent, tasarım başvuru, tescil ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Ayrıca, marka şehir proje kapsamında patent, web tasarım, emlak, OSGB hizmet alanlarında, kendisi ve sahibi olduğu Etkin Patent nam ve hesabına 2014 yılında 210 adet yeni marka geliştirmiş ve bu markaların tümü kendisine özel web sayfaları ve sosyal medya hesaplarıyla birlikte aktif olarak hizmet vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir