Kurumsal web tasarım, şirket ve firmaların, kamu dahil kurumların yaptığı işler ve kendilerini en iyi şekilde ifade edebildikleri alanlardır. Kurumsal web tasarım sitesinin ana sayfaları önemli olduğu kadar alt sayfaları da oldukça önemsemektedir.

Etkin Patent olarak Kurumsal Web Tasarıma başlamadan evvel geniş katılımlı brief alınmaktadır. Kurum yönetici ve çalışanların kurum algısı ile hedef kitlenin kurumu nasıl algıladığı da ayrıca gözlenmektedir.

Etkin Patent olarak yine Kurumsal web sitesi başlangıcında, firmanın tüm kurumsal kimliğine hakim olacak şekilde incelenmektedir. Şayet firmanın kurumsal kimliği yoksa öncelikle yeni baştan kurumsal kimlik tasarlanmaktadır.

Etkin Patent olarak büyük ölçekli şirketlerde genellikle bulunan ve tüm görselleri kullanım şekilleriyle birlikte barındıran marka rehberleri (brand guideline) hakim olacak derecede ayrıntılı incelenmektedir.


Etkin Patent ‘ in detaylı açıkladığı tasarım nedir? endüstri ürünleri tasarımı nedir? mimari tasarım nedir? ve rüçhan hakkı nedir? hakkındaki ayrıntılı bilgileri ve  Tasarım Tescil Ücretleri başlıklı yazımızı incelemenizi öneriyoruz.

Kurumsal web sitesi tasarımı hazırlık aşaması önemli olduğu kadar firmanın kurumsal web sayfası istekleri, öncelikleri de oldukça önemsemekteyiz.

KURUMSAL WEB SİTESİ

Kurumsal web sitesi mutlaka kurumun kendisi en şekilde ifade edebildiği görsel özellikler ve kurumsal kimlikte kullanılan renklerin aynısı kullanılmaktadır.


Kurumsal web tasarımlarda, kurumun logosu tüm unsurlarının net, açık ve anlaşılır şekilde kullanılmaya özen gösterilmektedir. Çünkü logo, kurumsal web sayfasında kurumu kısa sürede en iyi şekilde ifade eden ve genellikle de ilk izlenimin yarattığı algı zihninde yer ettiğinden boyutları dahil web sayfasında yerleşimi ve yansıtma şekli oldukça önemlidir. Logo arka planda kalmaması gerektiği gibi, aşırı derecede de öne de çıkarılmamalıdır.

Kurumsal web tasarım sitesinin ana sayfaları önemli olduğu kadar alt sayfaları da oldukça önemsemektedir. Sayfa geçişleri bir bütün olmalı, kullanıcıya ana sayfada yansıtılan algı diğer sayfalarda da zayıflatmamalıdır.

Son çıkarılan yasa ile birlikte, yasal koşulların gerektirdiği ölçekteki büyük şirketler mali verileri, toplantılar ve duyuruları da artık web sitelerinde yayınlamak zorundalar. Ancak özellikle mali verilerin tablo özellikleri nedeniyle ana sayfa ile özdeşleştirilmemesi halinde kurum imajının zayıflamasına sebebiyet verdiğinden tüm şirket bilgileri de tıpkı ana sayfa da kullanılan tema özelliklerinde ve aynı özen ve dikkatle şekillendirilmelidir.

KURUMSAL WEB SİTESİ FİYATLARI

Kurumsal web sitesi, müşteri istekleri, istenen sayfa özellikleri, fonksiyonel özellikleri vb. tamamen müşterinin  isteklerine göre proje şekillendirildikten sonra kurumsal web sitesi fiyatı ortaya çıkmaktadır.


Ayrıca kurum isteklerinin yanı sıra, yazılım teknoliji ve tasarım terndleri de dikkate alınarak kurumun imaj ve kurumsal kimliğine uygun tasarımların geliştirilmesi de fiyatlandırmayı etkilemektedir.


Örneğin ziyaret ettiğiniz Etkin Patent web sayfası, kolay bilgiye erişim, konuya ilişkin sorunların net cevaplanması , hem masaüstü hem tüm mobil cihazlarda kurum imajı, güven ve marka vaadleerini hemen ilk giriş yansıtması hedeflenmiştir.

Hemen kullanabileceğiniz Kurumsal kimliğinize uygun hazır web sitesi sayfamızı incelemenizi öneriyoruz.Etkin Patent web sayfasında konu içeriklerinin her bir başlığı tek sayfalı bağımsız web sayfası gibi hazırlanmıştır. Kullanıcı istediği bilgiye kolay erişebildiği gibi,  içerik ile ilgili konulara aynı sayfa üzerinden kolay erişebilmektedir. Bu da ziyaretcinin sayfada daha fazla kalmasını ve kurumun hizmetlerinin tamamı hakkında kısa süre içinde bilgi sahibi olabilmektedir.


Trendler, kullanıcı alışkanlıklar ve beklentileri , hız, arama motorlarında üst sıralarda listelenme, web sayfasının tam olarak bir pazarlama ekibi olarak konumlandırma strateji  geliştirilmiş ve buna göre inşaa edilmiştir. Dolayısıyla Türkiye’ de klasik web sayfalarında çok farklı format geliştirilmiştir.

Ayrıntılı bilgi için marka ve tasarım danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

 

author-avatar

Bülent AYDIN

2005 yılında kurulan Etkin Patent' in kurucu ortağı olup, 18 yıldır Yurtiçi/Yurtdışı şahıs ve şirketlere marka, patent, tasarım başvuru, tescil ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Ayrıca, marka şehir proje kapsamında patent, web tasarım, emlak, OSGB hizmet alanlarında, kendisi ve sahibi olduğu Etkin Patent nam ve hesabına 2014 yılında 210 adet yeni marka geliştirmiş ve bu markaların tümü kendisine özel web sayfaları ve sosyal medya hesaplarıyla birlikte aktif olarak hizmet vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir