ISO 9001 Eğitimi;Eğitim amacı,içeriği,süresi hakkındaki bilgileri burada bulabilir ve inceleyebilirsiniz. ISO 9000 standardı temel hedefi kuruluşların faaliyetlerine katma değer kazandırma ve performansı sürekli artırma olanağı sağlamaktır.

 Müşteri odaklılık, liderlik, çalışanların katılımı, proses yaklaşımı, sistem yaklaşımı, sürekli iyileştirme, gerçeklere dayalı karar verme ve tedarikçilerle karşılıklı çıkar ortaklığına dayalı ilişki kavramları üzerine kurulmuş olan ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Standardı, müşteri memnuniyetinin, müşteri beklentileri ve geçerli yasal şartlar karşılanarak sağlanması için şartları tanımlamaktadır.


Katılımcılar, kalite standartlarının genel olarak endüstride ve hizmet sektörlerinde nasıl uygulandığını, kendi şirketlerinde neler yapmaları gerektiğini anlayacaklardır. Müşteri sadakati sağlamanın ve yeni müşteriler çekmenin en iyi yolu Kalite Yönetim Sistemi kurmak ve uygulamaktır.


Müşteri tatminini izlemek, dokümantasyondan çok uygulamaya ve performansa önem veren bir yapı oluşturmak, genel yönetim sistem prensiplerini desteklemek ve yönetim sistemlerinin entegrasyonunu kolaylaştırmak, süreç yaklaşımını esas almak, her birim ve seviyede ölçülebilir, kalite hedefleri belirlenmesini ve kalite hedeflerine ulaşmak için sürekli iyileştirmeyi sağlayacak kalite planlamasının yapılmasını sağlamak standardın temel özellikleridir. En önemlisi ise tüm ürün kategorileri, tüm sektörler ve her büyüklükte kuruluşa uygulanabilirliktir. Dolayısıyla hizmet sektörü tarafından daha kolay uygulanabilecektir.


EĞİTİMİN AMACI:

Katılımcılara ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi standardını uygulama örnekleri vererek tanıtmaktır.
Kalitenin Tarihçesi
Kalite Tanımları
Rekabet ve Kalite İlişkisi
ISO 9000 standartları tarihçe ve genel bilgi
ISO 9001 kalite sistem standardı şartları
Türkiye’de ve dünyada belgelendirme
Kalite sistemi nasıl kurulur ? Sistem kurarken dikkat edilecek hususlar
ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi standardı maddelerinin uygulama örnekleriyle açıklanması,


KATILIMCILAR:

Kuruluşlarında kalite yönetim sistemi kurmaya başlayacak, kurma aşamasında olan ve kalite yönetim sistemini geliştirmek isteyen yönetici ve çalışanlar.
Eğitimin Süresi: 2 gün
ISO 9001:2000 Kuruluş İçi Kalite Tetkikçisi Eğitimi


Eğitimin Amacı:

ISO 9001:2008 Standardına göre faaliyet gösteren firmaların Kalite Sistem İç denetimlerini etkin bir şekilde ve sistemlerini geliştirici yönde yapabilecek iç denetçilerini yetiştirmek.


Eğitimin İçeriği:

ISO 9001:2000 Standart maddelerinin bir akış şeması üzerinde görsel anlatımı
Tetkik nedir ? Tetkikçi kimdir ? Tetkikin amacı nedir ?
Tetkikçinin sahip olması gereken özelikler
Tetkik türleri
Tetkikin aşamaları
Sorumluluklar ve tetkikin yapılışı
Uygulama : Ekiplerin kurulması . Önceden dağıtılan örnek olaylar üzerine yaratılan senaryolarla tetkikin raporlanması ve kapanış toplantısının yapılması
Sınav ve değerlendirme


Katılımcı Özellikleri:

Kuruluşların yönetici ve kuruluş içi denetim gerçekleştirmesi uygulamalarını yürütmekle görevlendirilecek ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sisteminin gerekliliklerini bilen çalışanlar.
Eğitim Süresi: 2 gün

ISO 9001:2000 IRCA Kayıtlı Baş Tetkikçi Eğitimi


Eğitimin Amacı:

ISO 9001:2008 Standardına göre faaliyet gösteren firmaların Kalite Sistem denetimlerini etkin bir şekilde ve sistemlerini geliştirici yönde yapabilecek denetçiler yetiştirmek amaçlanmaktadır.
Eğitimin İçeriği:
Kalite Kavramı ve Kaliteli Yönetim Sistemi
Bir Denetimin Planlanması
Kalite El Kitabının Gerekçesi
Kontrol Listelerinin Rolü
Açış Toplantısının Organize Edilmesi
Denetimin Gerçekleştirilmesi
Kapanış Toplantısının Organize Edilmesi
Uygunsuzlukların Kaydedilmesi
Denetimin Raporlanması
DüzeltIci Faaliyetlerin Değerlendirilmesi
Denetimin Devamlılığı İlkesi
Baş Denetçi Sınavı ve Değerlendirmesi
Katılımcılar:
ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Denetçiİ / Baş denetçi olmak isteyen,Şirketlerinde ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi kurmak ve sürdürmek isteyen tüm çalışanlar,Şirketlerinde ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemini denetlemek isteyenler.
Eğitim Süresi: 4 gün – Toplam 40 saat


Bilgi için lütfen ETKİN PATENT ile irtibat kurunuz

author-avatar

Bülent AYDIN

2005 yılında kurulan Etkin Patent' in kurucu ortağı olup, 18 yıldır Yurtiçi/Yurtdışı şahıs ve şirketlere marka, patent, tasarım başvuru, tescil ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Ayrıca, marka şehir proje kapsamında patent, web tasarım, emlak, OSGB hizmet alanlarında, kendisi ve sahibi olduğu Etkin Patent nam ve hesabına 2014 yılında 210 adet yeni marka geliştirmiş ve bu markaların tümü kendisine özel web sayfaları ve sosyal medya hesaplarıyla birlikte aktif olarak hizmet vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir