ISO 22000 Eğitimi Amacı,İçeriği hedefi hakkındaki bilgileri burada bulabilir ve inceleyebilirsiniz. ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Temel Eğitimi, gıda üzerindeki güvenlik tehlikelerini yönetmeye yönelik bir sistemin nasıl kurulacağı ve yönetileceği konusunda verilen eğitimlerdir.


ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Temel Eğitimi,Gıda üretim zincirinde bulunan herhangi bir kuruluşun, gıdanın tüketimi esnasında güvenli olmasını temin edebilmek için gıda üzerindeki güvenlik tehlikelerini yönetmeye yönelik bir sistemin nasıl kurulacağı ve yönetileceği konusunda temel bilgilerin aktarımının sağlanmasıdır.


Eğitim Amacı :
TS EN ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ve Tehlike Analizleri ve Kritik Kontrol Noktaları (HACCP) de yer alan, yönetim sisteminin geçerli kılınması, doğrulanması ve iyileştirilmesi kapsamında gereken proseslerin planlanması ve uygulanması konusunda bilgi aktarımının sağlanmasıdır.


Eğitim İçeriği :
Tanımlar ve tarifler,
Temel kavramların açıklanması,
Geçerli kılma ve doğrulama adımları tanıtımı
Geçerli kılma ve doğrulama adımlarının planlanmasının yapılması
Ön Gereklilik Programları (OGP, OOGP)
Tehlike Analizleri -HACCP Planının oluşturulması,
Temel gıda mevzuatlarının ele alınması ve takip yöntemleri,
Gıda güvenliği yönetim sisteminin geçerli kılınması, doğrulanması ve iyileştirilmesi,
Pratik ve örnek çalışmalar
Eğitimin Süresi:2 gün
ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Baş Tetkikçi Eğitimi (IRCA Kayıtlı)


Eğitimin Hedefi:
Gıda Güvenliği Yönetim Sisteminin işletme süreçlerinde etkin ve verimli yürüyebilmesi, yönetilebilmesi ve sürekli iyileşme için üzerinde durulması gereken konulara hakim, denetçilik vasıflarına sahip teknik personel yetiştirmek.


Eğitim İçeriği:
Gıda güvenliği kavramına genel bakış ve gıda güvenliği tehlikeleri
Gıda Güvenliği Kavramı -Gıda zehirlenmelerine neden olan faktörler


Haccp sistemi
Ürün ve Ürün Kullanım tanımları
Ürün Akış Diyagramları Ve Doğrulamaları


Tehlike Analizi
Kritik limitlerin belirlenmesi
CCP’ler için izleme sistemi oluşturulması
İyi denetim uygulamaları
Denetçi özellikleri ve dikkat edilmesi gereken konular
Denetim bulguları değerlendirme ve raporlama
Sınav ve değerlendirme
Katılımcılar:
ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Denetçi/ Baş denetçi olmak isteyenler, Şirketlerinde ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi kurmak ve sürdürmek isteyen tüm çalışanlar, Şirketlerinde ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemini denetlemek isteyenler.
Eğitimin Süresi: 4 gün – Toplam 40 saat

author-avatar

Bülent AYDIN

2005 yılında kurulan Etkin Patent' in kurucu ortağı olup, 18 yıldır Yurtiçi/Yurtdışı şahıs ve şirketlere marka, patent, tasarım başvuru, tescil ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Ayrıca, marka şehir proje kapsamında patent, web tasarım, emlak, OSGB hizmet alanlarında, kendisi ve sahibi olduğu Etkin Patent nam ve hesabına 2014 yılında 210 adet yeni marka geliştirmiş ve bu markaların tümü kendisine özel web sayfaları ve sosyal medya hesaplarıyla birlikte aktif olarak hizmet vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir